Skąd środki na dziurę w Budżecie Miasta

Niezależnie od podjętej uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie likwidacji Spółki Kraków 5020, zwróciłem się z prośbą o wszczęcie prawnie dopuszczalnych działań zmierzających do zwrotu przez Spółkę Kraków5020 planowanej nadwyżki rekompensaty w kwocie ok. 10 mln zł.

W nawiązaniu do „Raportu z audytu rekompensaty udzielonej podmiotowi pn. Kraków5020 sp. z o.o. z tytułu świadczenia usług w ogólnym interesie gospodarczym” Spółka Kraków5020 powinna zwrócić do miasta kwotę ok. 10 mln zł. Bazując na dokumencie i prognozach wykonanych przez zewnętrznego audytora, zwróciłem się z prośbą do Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego, aby zwrot tak dużej kwoty nastąpił jak najszybciej.
W obecnej sytuacji finansowej miasta Kraków, gdzie często brakuje na działania pierwszej potrzeby jak: prąd, oświetlenie, czy bieżące remonty, jak również brak środków w edukacji czy komunikacji miejskiej, nie możemy czekać kilka miesięcy na środki, które potrzebne są miastu tu i teraz.
Nie można dopuścić do sytuacji, w której mieszkańcy Krakowa czekają kilka miesięcy na odmalowanie pasów na przejściu dla pieszych, a Spółka Kraków 5020 przetrzymuje na rachunkach bankowych milionową nadwyżkę, którą prędzej czy później będzie musiała zwrócić.

 

 

.

 

Kategoria: