„Jesień Kurdwanów 2018” i akcja krwiodawstwa

Festyn na Kurdwanowie każdego roku integruje mieszkańców osiedla oraz przyciąga gości z innych rejonów Krakowa. Festyn jak zawsze kończy pokaz sztucznych ogni.

W tym roku w sobotę na boiskach Orlika przy ul. Bujaka 15 spotkali się miłośnicy zwierząt na wystawie i konkursie psów rasy mieszanej „Cztery łapy”, połączonych ze zbiórką karmy dla podopiecznych ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie. Potem, zgodnie z wieloletnią tradycją, na boisku rozegrano mecz piłkarski drużyn Oldboje Kurdwanowa i KS Wróblowianki.

W niedzielę na terenie parku odbyła się natomiast część artystyczna festynu. Na scenie wystąpili: grupa VOX, Ala Boncol & Koalicja, Boba Jazz Band, Modern Talking Imitation, Miejska Orkiestra Dęta Andropol, Zespół Pieśni i Tańca Krakowiak i Chór Lutnia Krakowska. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali Flash Duo oraz wykonawcy relaksacyjnego tańca zumba. Na estradzie odbył się też konkurs „25 lat Festynu Jesień Kurdwanów”.

Nowością tegorocznego święta były mistrzostwa Kurdwanowa w podnoszeniu sztangi. Tradycyjnie odbyła się też akcja krwiodawstwa, od 20 lat prowadzona przez Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie.

 

 

festyn2 festyn1 festyn3

Kategoria: